O nas

Czym jest Krav Maga Kids?

Podstawowe pytanie to: dlaczego uczyć dzieci i młodzież Krav Maga? Odpowiedź jest bardzo prosta: ponieważ jest taka realna potrzeba!

Praktycznie codziennie w szkołach i poza nią dochodzi do licznych aktów agresji wśród dzieci i młodzieży. Jej przyczyny są różne: budowanie pozycji w grupie, różnice zamożności, ogólny wzrost agresji i wandalizmu społeczeństwa. Jej skutkami są często przepychanki, wyzwiska, nagabywanie jak i kradzieże, szantaż emocjonalny, bójki. Czynnikiem decydującym o sukcesie bądź porażce w starciu z agresorem/starszym napastnikiem jest posiadanie (bądź brak) umiejętności i odpowiedniej wiedzy z zakresu samoobrony i rozwiązywania konfliktów. Dzięki regularnemu treningowi jesteśmy w stanie zminimalizować negatywne skutki i konsekwencje wystąpienia aktu agresji i wandalizmu!

Krav Maga KIDS jest prostą i skuteczną adaptacją programu szkoleniowego systemu Krav Maga (uznawanego za najskuteczniejszy system samoobrony) dla najmłodszych. Idea została wprowadzona 20 lat temu przez Zeeva Cohena (Izrael, Master 1 Krav Maga KMG) i rozwijana jest do dnia dzisiejszego. Krav Maga Kids naucza samoobrony i procedur bezpieczeństwa wg trzech głównych założeń:

1. Samokontrola i własne bezpieczeństwo.

  Nauka koncentracji i podejmowania właściwych decyzji; budowanie opanowania i dyscypliny. Nauka bezpiecznego upadania, unikania przeszkód i rozpoznawania zagrożeń.

2. Obrona i działanie przeciwko atakom i agresji rówieśniczej.

  Nauka rozpoznawania, unikania i deeskalacji konfliktów wśród rówieśników. Rozwiązywanie podstawowych problemów typu złapanie za koszulkę, obchwyt głowy jak i obrony przed próbą uderzenia czy kopnięcia.

3. Agresja starszy/większy(dorosły) – młodsze/lżejsze dziecko.

  Nauka skutecznego przerwania zagrożenia typu: szantaż emocjonalny, próba kradzieży (pieniędzy, jedzenia, telefonu), atak i próba pobicia; ale także procedury dotyczące nieakceptowalnych działań dorosłych (namawianie, szantaż, porwanie, próba ataku).

Program szkoleniowy dostosowany jest do grupy wiekowej oraz problemów w niej występującej. Grupy treningowe podzielone są wg wieku uczestników: 5-7 lat (KIDS – dzieci), 8-10 lat (YOUNG – młodsi), 11-14 lat (JUNIOR – młodzi) i 15-18 lat (TEENAGER – nastolatkowie).

Krav Maga KIDS SAGOT prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: KIDS (5-7 lat), YOUNG (8-10 lat) i JUNIOR (11-14 lat).

Dla zapewnienia maksimum komfortu i bezpieczeństwa najmłodszych zajęcia prowadzone są na salach wyposażonych w materace gimnastyczne. Pojedynczy trening trwa 45-60 minut, a szkolenie ma chatakter ciągły – na każdych zajęciach jest powtórka z poprzednich zajęć oraz nauczane są nowe elementy.

Zajęcia odbywają się w swobodnej atmosferze nauki przez zabawę sprzyjającej głębokiej integracji grupy, rozwoju własnych cech osobowości oraz współdziałania w grupie.

Minimum dwa razy do roku organizujemy trening specjalny: mikołajkowy trening z rodzicami, egzamin na stopnie Krav Maga KIDS i/lub zawody dla najmłodszych z ceremonią rozdania nagród i medali. Są to spotkania otwarte dla rodziców i opiekunów, na których rodzice mogą sprawdzić i uwiecznić postępy dziecka oraz zakres przerabianego materiału.


Nasza kadra instruktorska.

Grupę instruktorską Krav Maga KIDS prowadzą instruktorzy posiadający specjalne uprawnienia Instruktora Krav Maga KIDS (według standardów Zeev Cohen KMG) – podobne kwalifikacje posiadają jeszcze cztery osoby w Polsce.

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Adrian-FilipAdrian Filip

Główny prowadzący zajęcia Krav Maga KIDS SAGOT
Instruktor KM Kids & Teenagers (KMG)
Szef wyszkolenia kadry z zakresu Krav Maga KIDS
Prowadzi zajęcia w Katowicach i Tychach

 

KONTAKT:
e-mail: adrian.filip@sagot.pl
tel.: 668-180-903

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Michał-SOg Michał Sog

Zarządzanie i rozwój sekcji dziecięcych i młodzieżowych Krav Maga KIDS
Instruktor KM Kids & Teenagers (KMG)
Główny egzaminator.

 

KONTAKT:
e-mail: michal.sog@sagot.pl
tel.: 502-455-589

 

 

 

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Przemek-WarzechaPrzemek Warzecha

Instruktor Krav Maga KIDS SAGOT
Prowadzi zajęcia w Katowicach i Zabrzu

 Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Piotr-DziedzicPiotr Dziedzic

Instruktor Krav Maga KIDS SAGOT
Prowadzi zajęcia w Tarnowie

 

 

 

 

 

 

 

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Michał-TereszkiewiczMichał Tereszkiewicz

Instruktor Krav Maga KIDS SAGOT
Prowadzi zajęcia w Jaworznie

Aktualności

Nowy Nabór do Grup KRAV MAGA KIDS&YOUNG&JUNIOR ORAZ TEENAGER!!!

Zaczyna się Nowy rok szkolny, więc to idealny czas, aby zapisać swoje dziecko na zajęcia po godzinach lekcyjnych. KRAV MAGA to przede wszystkim dobra zabawa, nauka samoobrony oraz rozwój fizyczny Twojego dziecka.

Startujemy już 10 września w Twoim mieście.

Krav Maga KIDS & YOUNG (5-10lat)

 1. Nauka poprzez zabawę
 2. Budowanie pewności siebie u najmłodszych
 3. Indywidualny tryb nauczania. Instruktor pracuje z każdym dzieckiem pojedynczo
 4. Dzieci poznają procedury bezpieczeństwa w przypadku: próby pobicia, zastraszania czy też porwania.

Krav MAGA Junior (11-14 lat)

 1. procedury bezpieczeństwa w przypadku konfliktu rówieśnikiem lub osoba dorosła
 2. pewność siebie
 3. budowanie umiejętności pracy w grupie
 4. prawidłowy rozwój fizyczny
 5. dobra zabawa

Krav Maga Teenagers (15-18 lat)

 1. procedury bezpieczeństwa w przypadku konfliktu rówieśnikiem lub osoba dorosła
 2. nauka technik samoobrony przeciw uzbrojonemu napastnikowi
 3. dyscyplina i współpraca
 4. prawidłowy rozwój fizyczny
 5. pozyskanie nowych przyjaciół

Przyjdź na pierwsze zajęcia i przekonaj się ile zabawy i umiejętności otrzyma Twoje dziecko dzięki treningowi KRAV MAGA.

Wypełnij prosty formularz, a na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz zaproszenie na bezpłatny pierwszy trening!
https://sagot-tarnowskiegory.cms.efitness.com.pl/kup-karnet