O nas

Czym jest Krav Maga Kids?

Podstawowe pytanie to: dlaczego uczyć dzieci i młodzież Krav Maga? Odpowiedź jest bardzo prosta: ponieważ jest taka realna potrzeba!

Praktycznie codziennie w szkołach i poza nią dochodzi do licznych aktów agresji wśród dzieci i młodzieży. Jej przyczyny są różne: budowanie pozycji w grupie, różnice zamożności, ogólny wzrost agresji i wandalizmu społeczeństwa. Jej skutkami są często przepychanki, wyzwiska, nagabywanie jak i kradzieże, szantaż emocjonalny, bójki. Czynnikiem decydującym o sukcesie bądź porażce w starciu z agresorem/starszym napastnikiem jest posiadanie (bądź brak) umiejętności i odpowiedniej wiedzy z zakresu samoobrony i rozwiązywania konfliktów. Dzięki regularnemu treningowi jesteśmy w stanie zminimalizować negatywne skutki i konsekwencje wystąpienia aktu agresji i wandalizmu!

Krav Maga KIDS jest prostą i skuteczną adaptacją programu szkoleniowego systemu Krav Maga (uznawanego za najskuteczniejszy system samoobrony) dla najmłodszych. Idea została wprowadzona 20 lat temu przez Zeeva Cohena (Izrael, Master 1 Krav Maga KMG) i rozwijana jest do dnia dzisiejszego. Krav Maga Kids naucza samoobrony i procedur bezpieczeństwa wg trzech głównych założeń:

1. Samokontrola i własne bezpieczeństwo.

    Nauka koncentracji i podejmowania właściwych decyzji; budowanie opanowania i dyscypliny. Nauka bezpiecznego upadania, unikania przeszkód i rozpoznawania zagrożeń.

2. Obrona i działanie przeciwko atakom i agresji rówieśniczej.

    Nauka rozpoznawania, unikania i deeskalacji konfliktów wśród rówieśników. Rozwiązywanie podstawowych problemów typu złapanie za koszulkę, obchwyt głowy jak i obrony przed próbą uderzenia czy kopnięcia.

3. Agresja starszy/większy(dorosły) – młodsze/lżejsze dziecko.

    Nauka skutecznego przerwania zagrożenia typu: szantaż emocjonalny, próba kradzieży (pieniędzy, jedzenia, telefonu), atak i próba pobicia; ale także procedury dotyczące nieakceptowalnych działań dorosłych (namawianie, szantaż, porwanie, próba ataku).

Program szkoleniowy dostosowany jest do grupy wiekowej oraz problemów w niej występującej. Grupy treningowe podzielone są wg wieku uczestników: 5-7 lat (KIDS – dzieci), 8-10 lat (YOUNG – młodsi), 11-14 lat (JUNIOR – młodzi) i 15-18 lat (TEENAGER – nastolatkowie).

Krav Maga KIDS SAGOT prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: KIDS (5-7 lat), YOUNG (8-10 lat) i JUNIOR (11-14 lat).

Dla zapewnienia maksimum komfortu i bezpieczeństwa najmłodszych zajęcia prowadzone są na salach wyposażonych w materace gimnastyczne. Pojedynczy trening trwa 45-60 minut, a szkolenie ma chatakter ciągły – na każdych zajęciach jest powtórka z poprzednich zajęć oraz nauczane są nowe elementy.

Zajęcia odbywają się w swobodnej atmosferze nauki przez zabawę sprzyjającej głębokiej integracji grupy, rozwoju własnych cech osobowości oraz współdziałania w grupie.

Minimum dwa razy do roku organizujemy trening specjalny: mikołajkowy trening z rodzicami, egzamin na stopnie Krav Maga KIDS i/lub zawody dla najmłodszych z ceremonią rozdania nagród i medali. Są to spotkania otwarte dla rodziców i opiekunów, na których rodzice mogą sprawdzić i uwiecznić postępy dziecka oraz zakres przerabianego materiału.


Nasza kadra instruktorska.

Grupę instruktorską Krav Maga KIDS prowadzą instruktorzy posiadający specjalne uprawnienia Instruktora Krav Maga KIDS (według standardów Zeev Cohen KMG) – podobne kwalifikacje posiadają jeszcze cztery osoby w Polsce.

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Adrian-FilipAdrian Filip

Główny prowadzący zajęcia Krav Maga KIDS SAGOT
Instruktor KM Kids & Teenagers (KMG)
Szef wyszkolenia kadry z zakresu Krav Maga KIDS
Prowadzi zajęcia w  Tychach

 

KONTAKT:
e-mail: adrian.filip@sagot.pl
tel.: 668-180-903

 

 

 

 

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Przemek-WarzechaPrzemek Warzecha

Instruktor Krav Maga KIDS SAGOT
Prowadzi zajęcia w Katowicach

 Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Piotr-DziedzicPiotr Dziedzic

Instruktor Krav Maga KIDS SAGOT
Prowadzi zajęcia w Tarnowie

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Krav Maga Games 2019

Krav Maga GAMES 2019!

Zawody dla dzieci i młodzieży w klubie Sagot.

KRAV MAGA GAMES to kolejny event organizowany dla Naszych najmłodszych adeptów. W tym dniu dzieciaki oraz młodzież będą mogły się sprawdzić w sprecyzowanych i wymagających konkurencjach pod bacznym okiem sędziów, instruktorów oraz wiernych kibiców
(zapraszamy tutaj rodziców i nie tylko). Emocje gwarantowane!

Kto stanie na podium? Kto zostanie SIŁACZEM roku?

Już 13 kwietnia 2019 czwarta edycja jedynego tego typu wydarzenia w Polsce.

Krav Maga Games to ogólnopolskie zawody dzieci i młodzieży, na które zapraszamy małych i dużych kraverów wraz z rodzicami.

Nasi kraverzy sprawdzą swe umiejętności w wielu wymagających i unikalnych konkurencjach: od znajomości technik samoobrony, poprzez zręczność, spostrzegawczość, waleczność, szybkość, aż po wytrzymałość. A wszystko to w atmosferze fantastycznej zabawy, sportowej rywalizacji i zasad fair play.

Zawody Krav Maga Games w klubie SAGOT to niesamowite przeżycie dla wszystkich: uczestnicy z podekscytowaniem będą opowiadać o konkurencjach przez długie tygodnie, rodzice przekonają się, co potrafią ich mali i nieco więksi wojownicy, a trenerzy..  będą dumni przy każdej skutecznej obronie.

Całość sportowych zmagań uzupełni rozdanie dyplomów, medali, nagród specjalnych, w tym najbardziej oczekiwanego wyróżnienia – legendarnej już statuetki siłacza.

Czas i miejsce:
13 kwietnia (sobota) 2019
Sagot Gym Katowice ul.Sokolska 31

Grupa Kids (wiek 5-7) – 10:00-11:30
Grupa Young (wiek 8-10) – 12:00-13:30
Grupa Junior (wiek 11-15) – 14:00-16:00

WAŻNE:
Wymagany stopień odpowiednio dla grupy: „Kids 1” „Young 1” „Junior 1”

Liczba miejsc: 40 osób na grupę. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt: 60zł

Zapisy bezpośrednio u instruktorów prowadzących!

Zobacz galerię zdjęć z poprzednich lat:
http://bit.ly/kids-games-2016

Do zobaczenia 😊

 

Egzamin i ferie zimowe luty 2019!

Cześć,
Za Nami duże wyzwanie! Egzamin KMK!
W minionym tygodniu blisko 300 młodych adeptów ze wszystkich grup (Kids, Young, Junior i Teenager) trenujących w klubie SAGOT przystąpiło do egzaminu na stopnie Krav Maga.
Pokazali oni wysoki poziom techniczny, pełne zaangażowanie i mnóstwo energii!
Wniosek nasunął się jeden – lepiej ich nie zaczepiać 😉
Gratulacje dla wszystkich którzy brali udział w tym wydarzeniu.

Przed Nami w pełni zasłużone ferie zimowe (11 luty -24 luty)
W tym okresie zajęcia odbywają się w:
Katowice
Wtorek:
Junior 16:15-17:00
Kids 17:00-17:45
Young 17:45-18:30
Teenager 18:30-19:15

Środa
Junior 16:15-17:00
Kids&Young 17:00-17:45

W pozostałych miastach w tym okresie zajęć nie ma.

Życzymy udanego i aktywnego wypoczynku 🙂

Kadra KMK Sagot

*informacja nie dotyczy zajęć w mieście Tarnów