O nas

Czym jest Krav Maga Kids?

Podstawowe pytanie to: dlaczego uczyć dzieci i młodzież Krav Maga? Odpowiedź jest bardzo prosta: ponieważ jest taka realna potrzeba!

Praktycznie codziennie w szkołach i poza nią dochodzi do licznych aktów agresji wśród dzieci i młodzieży. Jej przyczyny są różne: budowanie pozycji w grupie, różnice zamożności, ogólny wzrost agresji i wandalizmu społeczeństwa. Jej skutkami są często przepychanki, wyzwiska, nagabywanie jak i kradzieże, szantaż emocjonalny, bójki. Czynnikiem decydującym o sukcesie bądź porażce w starciu z agresorem/starszym napastnikiem jest posiadanie (bądź brak) umiejętności i odpowiedniej wiedzy z zakresu samoobrony i rozwiązywania konfliktów. Dzięki regularnemu treningowi jesteśmy w stanie zminimalizować negatywne skutki i konsekwencje wystąpienia aktu agresji i wandalizmu!

Krav Maga KIDS jest prostą i skuteczną adaptacją programu szkoleniowego systemu Krav Maga (uznawanego za najskuteczniejszy system samoobrony) dla najmłodszych. Idea została wprowadzona 20 lat temu przez Zeeva Cohena (Izrael, Master 1 Krav Maga KMG) i rozwijana jest do dnia dzisiejszego. Krav Maga Kids naucza samoobrony i procedur bezpieczeństwa wg trzech głównych założeń:

1. Samokontrola i własne bezpieczeństwo.

    Nauka koncentracji i podejmowania właściwych decyzji; budowanie opanowania i dyscypliny. Nauka bezpiecznego upadania, unikania przeszkód i rozpoznawania zagrożeń.

2. Obrona i działanie przeciwko atakom i agresji rówieśniczej.

    Nauka rozpoznawania, unikania i deeskalacji konfliktów wśród rówieśników. Rozwiązywanie podstawowych problemów typu złapanie za koszulkę, obchwyt głowy jak i obrony przed próbą uderzenia czy kopnięcia.

3. Agresja starszy/większy(dorosły) – młodsze/lżejsze dziecko.

    Nauka skutecznego przerwania zagrożenia typu: szantaż emocjonalny, próba kradzieży (pieniędzy, jedzenia, telefonu), atak i próba pobicia; ale także procedury dotyczące nieakceptowalnych działań dorosłych (namawianie, szantaż, porwanie, próba ataku).

Program szkoleniowy dostosowany jest do grupy wiekowej oraz problemów w niej występującej. Grupy treningowe podzielone są wg wieku uczestników: 5-7 lat (KIDS – dzieci), 8-10 lat (YOUNG – młodsi), 11-14 lat (JUNIOR – młodzi) i 15-18 lat (TEENAGER – nastolatkowie).

Krav Maga KIDS SAGOT prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: KIDS (5-7 lat), YOUNG (8-10 lat) i JUNIOR (11-14 lat).

Dla zapewnienia maksimum komfortu i bezpieczeństwa najmłodszych zajęcia prowadzone są na salach wyposażonych w materace gimnastyczne. Pojedynczy trening trwa 45-60 minut, a szkolenie ma chatakter ciągły – na każdych zajęciach jest powtórka z poprzednich zajęć oraz nauczane są nowe elementy.

Zajęcia odbywają się w swobodnej atmosferze nauki przez zabawę sprzyjającej głębokiej integracji grupy, rozwoju własnych cech osobowości oraz współdziałania w grupie.

Minimum dwa razy do roku organizujemy trening specjalny: mikołajkowy trening z rodzicami, egzamin na stopnie Krav Maga KIDS i/lub zawody dla najmłodszych z ceremonią rozdania nagród i medali. Są to spotkania otwarte dla rodziców i opiekunów, na których rodzice mogą sprawdzić i uwiecznić postępy dziecka oraz zakres przerabianego materiału.


Nasza kadra instruktorska.

Grupę instruktorską Krav Maga KIDS prowadzą instruktorzy posiadający specjalne uprawnienia Instruktora Krav Maga KIDS (według standardów Zeev Cohen KMG) – podobne kwalifikacje posiadają jeszcze cztery osoby w Polsce.

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Adrian-FilipAdrian Filip

Główny prowadzący zajęcia Krav Maga KIDS SAGOT
Instruktor KM Kids & Teenagers (KMG)
Szef wyszkolenia kadry z zakresu Krav Maga KIDS
Prowadzi zajęcia w  Tychach

 

KONTAKT:
e-mail: adrian.filip@sagot.pl
tel.: 668-180-903

 

 

 

 

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Przemek-WarzechaPrzemek Warzecha

Instruktor Krav Maga KIDS SAGOT
Prowadzi zajęcia w Katowicach

 Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Piotr-DziedzicPiotr Dziedzic

Instruktor Krav Maga KIDS SAGOT
Prowadzi zajęcia w Tarnowie

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Wrzesień z przyjacielem w klubie SAGOT!

Do końca miesiąca szansa na bezpłatny trening z najbliższym kolegą/koleżanką, przyjacielem/przyjaciółką!

Odbierz na zajęciach Krav Maga Kids, Young, Junior bądź Teenager zaproszenie od instruktora – wręcz je najbliższemu znajomemu i trenujcie razem do końca miesiąca!

PS. Szczegółowy grafik zajęć samoobrony dla dzieci i młodzieży znajdziesz na:
Wiek 5-10 lat: www.kravmagakids.sagot.pl
Wiek 11-18 lat: www.kravmagajunior.sagot.pl

PPS. Zaproszenie upoważnia do bezpłatnego treningu osobie towarzyszącej (nie posiadającego aktywnego karnetu) do końca miesiąca września 2019.

Nie zapomnij wydrukowanej zgody od rodzica – zgoda do pobrania

WAKACYJNY KURS Samoobrony dla dzieci i młodzieży!!!

Treningi grup dziecięcych i młodzieżowych

Sezon dobiegł końca, co nie oznacza , że przerywamy pracę na treningach. Przez całe wakacje trenujemy w klubie Sagot GYM przy ulicy Sokolskiej 31 w Katowicach.

Dla kogo treningi wakacyjne?

Dla wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętność lub poznać podstawy Krav Maga.

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych wojowników z wszystkich sekcji . Jednocześnie mogą dołączyć nowe osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z Krav Maga Kids.

Kiedy odbywają się treningi?

W każdy wtorek i środę od 25.06.2019 do 28.08.2019

  1. Grupa Junior (11-14 lat) – 16:15 – 17:00
  2. Grupa Kids & Young (5-10 lat) – 17:00 – 17:45
  3. Grupa Teenager (15-18 lat) – 18:00 – 19:15

W razie jakichkolwiek pyta proszę dzwonić pod nr:

515 190 888  – Przemek Warzecha

668 180 903 – Adrian Filip