O nas

Czym jest Krav Maga Kids?

Podstawowe pytanie to: dlaczego uczyć dzieci i młodzież Krav Maga? Odpowiedź jest bardzo prosta: ponieważ jest taka realna potrzeba!

Praktycznie codziennie w szkołach i poza nią dochodzi do licznych aktów agresji wśród dzieci i młodzieży. Jej przyczyny są różne: budowanie pozycji w grupie, różnice zamożności, ogólny wzrost agresji i wandalizmu społeczeństwa. Jej skutkami są często przepychanki, wyzwiska, nagabywanie jak i kradzieże, szantaż emocjonalny, bójki. Czynnikiem decydującym o sukcesie bądź porażce w starciu z agresorem/starszym napastnikiem jest posiadanie (bądź brak) umiejętności i odpowiedniej wiedzy z zakresu samoobrony i rozwiązywania konfliktów. Dzięki regularnemu treningowi jesteśmy w stanie zminimalizować negatywne skutki i konsekwencje wystąpienia aktu agresji i wandalizmu!

Krav Maga KIDS jest prostą i skuteczną adaptacją programu szkoleniowego systemu Krav Maga (uznawanego za najskuteczniejszy system samoobrony) dla najmłodszych. Idea została wprowadzona 20 lat temu przez Zeeva Cohena (Izrael, Master 1 Krav Maga KMG) i rozwijana jest do dnia dzisiejszego. Krav Maga Kids naucza samoobrony i procedur bezpieczeństwa wg trzech głównych założeń:

1. Samokontrola i własne bezpieczeństwo.

    Nauka koncentracji i podejmowania właściwych decyzji; budowanie opanowania i dyscypliny. Nauka bezpiecznego upadania, unikania przeszkód i rozpoznawania zagrożeń.

2. Obrona i działanie przeciwko atakom i agresji rówieśniczej.

    Nauka rozpoznawania, unikania i deeskalacji konfliktów wśród rówieśników. Rozwiązywanie podstawowych problemów typu złapanie za koszulkę, obchwyt głowy jak i obrony przed próbą uderzenia czy kopnięcia.

3. Agresja starszy/większy(dorosły) – młodsze/lżejsze dziecko.

    Nauka skutecznego przerwania zagrożenia typu: szantaż emocjonalny, próba kradzieży (pieniędzy, jedzenia, telefonu), atak i próba pobicia; ale także procedury dotyczące nieakceptowalnych działań dorosłych (namawianie, szantaż, porwanie, próba ataku).

Program szkoleniowy dostosowany jest do grupy wiekowej oraz problemów w niej występującej. Grupy treningowe podzielone są wg wieku uczestników: 5-7 lat (KIDS – dzieci), 8-10 lat (YOUNG – młodsi), 11-14 lat (JUNIOR – młodzi) i 15-18 lat (TEENAGER – nastolatkowie).

Krav Maga KIDS SAGOT prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: KIDS (5-7 lat), YOUNG (8-10 lat) i JUNIOR (11-14 lat).

Dla zapewnienia maksimum komfortu i bezpieczeństwa najmłodszych zajęcia prowadzone są na salach wyposażonych w materace gimnastyczne. Pojedynczy trening trwa 45-60 minut, a szkolenie ma chatakter ciągły – na każdych zajęciach jest powtórka z poprzednich zajęć oraz nauczane są nowe elementy.

Zajęcia odbywają się w swobodnej atmosferze nauki przez zabawę sprzyjającej głębokiej integracji grupy, rozwoju własnych cech osobowości oraz współdziałania w grupie.

Minimum dwa razy do roku organizujemy trening specjalny: mikołajkowy trening z rodzicami, egzamin na stopnie Krav Maga KIDS i/lub zawody dla najmłodszych z ceremonią rozdania nagród i medali. Są to spotkania otwarte dla rodziców i opiekunów, na których rodzice mogą sprawdzić i uwiecznić postępy dziecka oraz zakres przerabianego materiału.


Nasza kadra instruktorska.

Grupę instruktorską Krav Maga KIDS prowadzą instruktorzy posiadający specjalne uprawnienia Instruktora Krav Maga KIDS (według standardów Zeev Cohen KMG) – podobne kwalifikacje posiadają jeszcze cztery osoby w Polsce.

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Adrian-FilipAdrian Filip

Główny prowadzący zajęcia Krav Maga KIDS SAGOT
Instruktor KM Kids & Teenagers (KMG)
Szef wyszkolenia kadry z zakresu Krav Maga KIDS
Prowadzi zajęcia w  Tychach

 

KONTAKT:
e-mail: adrian.filip@sagot.pl
tel.: 668-180-903

 

 

 

 

Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Przemek-WarzechaPrzemek Warzecha

Instruktor Krav Maga KIDS SAGOT
Prowadzi zajęcia w Katowicach

 Inatruktor-Krav-Maga-SAGOT-Piotr-DziedzicPiotr Dziedzic

Instruktor Krav Maga KIDS SAGOT
Prowadzi zajęcia w Tarnowie

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Krav Maga GAMES 2020

Krav Maga GAMES 2020!
UWAGA ZMIANA TERMINU WYDARZENIA NA 18 KWIETNIA 2020

Zawody Krav Maga Kids Games to unikatowe wydarzenie organizowane dla Naszych najmłodszych wojowników.
W tym dniu dzieciaki oraz młodzież będą mogły się sprawdzić pod bacznym okiem sędziów, instruktorów oraz wiernych kibiców
(zapraszamy tutaj rodziców i nie tylko). Emocje gwarantowane!

więcej >

Treningi w ferie zimowe 2020

Drodzy rodzice,

Zbliżają się Nam ferie zimowe (woj. Śląskie) 13-26 styczeń 2020 r.
W związku z tym, mamy dla Was kilka istotnych informacji co do działań treningowych w poszczególnych sekcjach (Kids, Young, Junior, Teenager) w Naszym klubie.

Grafik obowiązujący w tym okresie:

Katowice (ul. Sokolska 31 , budynek SAGOT GYM)
14,15,21,22 stycznia

Treningi są łączone dla grup początkujących i zaawansowanych.
Godziny treningów pozostają bez zmian:

16:15-17:00 – JUNIOR
17:10-17:55 – KIDS
18:00-18:45 – YOUNG
18:45-20:00 – TEENAGER

Sosnowiec (ul. Kilińskiego 25, budynek CKZiU)
13,14,20,21 stycznia

Treningi są łączone dla grup początkujących i zaawansowanych.
Godziny treningów pozostają bez zmian:

16:30-17:30 – JUNIOR
17:30-18:15 – KIDS&YOUNG
17:00-18:15 – TEENAGER

Tychy (ul. Korczaka 6, I Liceum Ogólnokształcące)
14,21 stycznia

Godziny treningów pozostają bez zmian:

16:10-17:00 – JUNIOR
17:10-17:55 – KIDS&YOUNG

Zabrze (ul. aleja Korfantego 18, budynek AQUARIUS KOPERNIK)
13,15,20,22 stycznia

Treningi są łączone dla grup początkujących i zaawansowanych.
Godziny treningów pozostają bez zmian:

16:30-17:30 – JUNIOR
17:30-18:15 – KIDS&YOUNG
18:15-19:30 – TEENAGER

Tarnów (ferie w okresie 27 stycznia – 9 lutego 2020 r)
27,29 stycznia i 3,5 luty

Godziny treningów pozostają bez zmian:

16:30-17:30 – JUNIOR
17:30-18-15 – KIDS&YOUNG

Zajęcia w Jaworznie, Rybniku i Żorach zostają zawieszone. Tutaj mimo, iż bezpośrednio treningi w tych miastach nie odbędą się, zapraszamy wszystkich do pozostałych sekcji (zapewniamy równie dobrą pracę i zabawę).
Oczywiście po feriach, wracamy do regularnych zajęć.

Dzieci i młodzież z całego kraju będą mogły w czasie tegorocznych ferii zimowych w tym regionie skorzystać z darmowych przejazdów pociągami Kolei Śląskich. Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy dokument potwierdzający wiek. Promocja obejmuje wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie.

Aktualnie jesteśmy w trakcie egzaminów na stopnie Krav Maga w grupach młodzieżowych i dziecięcych. Oczywiście, trzymamy mocno kciuki za wszystkich zdających w Naszym klubie. Powodzenia!

Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych ferii zimowych, a w Nowym Roku wytrwałości i samych udanych dni 😊

Kadra Krav Maga Kids&Junior SAGOT